Lukáš Topinka

 Na úvod se nám prosím krátce představ:

Jmenuji se Lukáš Topinka, je mi 21 let, bydlím v Jihlavě a věnoval jsem se 4 roky kulturistice.

 

Kdy jsi začal pravidelně posilovat?

Pravidelně jsem začal cvičit až asi v 17 – 18 letech. Jinak jsem cvičil už asi od 15, ale to byl nepravidelný trénink a hlavně technicky špatný trénink.

 

Věnoval ses předtím nějakému jinému sportu?

Ano, věnoval jsem se lednímu hokeji asi 2 roky, ale z finančních důvodů jsem musel skončit. Pak jsem se dal na Judo, které jsem dělal asi také 2 roky, ale přestalo mě bavit a měl jsem neustále nějaká zranění tak jsem přešel k cvičení a už u toho zůstal.

 

Kdy ses zúčastnil první soutěže v kulturistice?

Bylo to 28.5. 2006 v Bystřici nad Pernštejnem a bylo to mistrovství Moravy a Slezska

 

Můžeš nám krátce představit své výsledky?

2006 mistrovství Moravy 1.místo

2006 mistrovství ČR 1. místo + absolutní vítěz

2006 mistrovství světa 2.místo

2007 mistrovství ČR 1.místo + absolutní vítěz

2007 mistrovství Evropy 1.místo

2008 mistrovství světa 1.místo

2009 mistrovství světa 1.místo

 

Kdo ti pomáhá v přípravě na soutěže?

Připravoval jsem se na všechny soutěže sám, až na první soutěž to mi radil Marek Schwarz. Jinak jsem měl 3 sponzory, kteří mi strašně moc pomohli a těm moc děkuji. Je to Marc Ziegler (sizeandsymmetry.com), který mi pomáhal finančně, Bára Benešová ( all stars), která mi dala spousty doplňků výživy té nejlepší kvality a v neposlední řadě společnost Corbada a.s. tato developerská společnost mi pomáhala také finančně. No a samozřejmě přítelkyně a moje celá rodina. Všem těmto ještě jednou děkuji…

 

Jak vypadá tvůj trénink v soutěžním a mimosoutěžním období?

V objemu trénuji 4-5x do týdne a cvičím základní cviky s většími váhami kolem 6-8 opakování. Trénink mi trvá do 70 minut. V dietě cvičím 7x týdně, před blížící se soutěží dvoufázově až třífázově. Trénink mi trvá do 40 minut. Cvičím vždy jeden až dva základní cviky pro udržení hmoty a pak už cvičím izolované a kladkové…

 

 

Zařazuješ aerobní aktivity, jak často v objemu/dietě?

Ano, aerobní aktivitu zařazuji v dietě a to ráno na lačno každý den, většinou 50 minut na cyklotrenažeru. V objemu aerobní činnost nedělám vůbec.

 

Jaké je tvé oblíbené jídlo a pití a největší jídelní prohřešek příp. jídelní rekord?

Oblíbené jídlo je bezesporu maso, jsem masožrout po tátovi, pití mi chutná kola a nebo obyčejná jemně perlivá voda. Ze špatných jídel to jsou čokolády a nejraději mám milky.

 

Jaké zásady dodržuješ v objemovém období ohledně stravy?

I v objemu se snažím jíst kvalitně a dodržuji především dostatečný přísun bílkovin a kvalitních sacharidů. Bílkoviny beru z kuřecího a hovězího masa, proteinových koncentrátů, tvarohů, vajec, mléka a sýrů. Snažím se přijmout denně alespoň 2g/kg  bílkovin. Sacharidy čerpám hlavně z rýže,ovesných vloček, racio chlebíků a těstovin. V objemu jím klidně až 8g /kg sacharidů. Dále taky lpím abych každé 2 hodiny něco snědl, protože pravidelná strava je to nejdůležitější…

 

Jaké používáš doplňky stravy v objemovce?

Gainer, protein, kloubní výživu a vitamíny.

 

 

Jaké zásady dodržuješ v předsoutěžním období ohledně stravy a jaké používáš

doplňky výživy?

Řídím se heslem: Porušíš, prohraješ! Dodržuji vše striktně a dieta je jenom na mase a rýži a to ještě v omezeném množství. Zařazuji sacharidové vlny a tím se lépe zbavuji tělesného tuku. Používám: spalovače tuku, aminokyseliny, BCAA, vitamíny a minerály.

 

 

I po skončení své kariéry jsi velmi aktivní, co plánuješ do budoucna poli profesním?

Mám spoustu nápadů i nabídek, ale zatím si vše nechám pro sebe. Každopádně se chci pohybovat kolem kulturistiky a tohoto životního stylu.

 

Cvičíš ve fitku v Jihlavě, pomáháš také někomu v přípravě a jak je na tom Jihlava v přístupu ke kulturistice?

Ano cvičím ve studiu fines „M“ u Martina řády a pomáhám 2 klukům s přípravou na soutěž, jmenovitě Dalibor Závodský (dorost) a Jindřich Musil (junior). Myslím si že Jihlava a okolí má několik talentů jako je Michal Tosecký, Jaroslav Kraus, ty (Jan Caha), Tereza Navrkalová, Iveta Munduchová a další…Dále jsou v Jihlavě výborný silový trojbojaři: David Lupač a  Tomáš Šárik. Takže si myslím, že Jihlava je v tomto ohledu opravdu na špici…

 

Co děláš ve volném čase?

Ve volném čase rád jím a dělám si rád dobré maso, válím se a odpočívám u internetu

převzato: http://www.aktin.cz

 

 Další zajímavosti o Lukášovi se můžete dočíst na jeho www stránkách:

http://www.topinkalukas.bloger.cz/

http://www.topinkalukas.estranky.cz/

Comments are closed.

Tvorba WWW | Link 2 | Link 3
Copyright © 2013 M & M – FITNESS (JIHLAVA). All Rights Reserved.